Judaizm w rzeczy samej - wernisaż

Link . :Wystawy / Exhibitions:.


W poniedziałek w JCC w Krakowie odbył się wernisaż mojej wystawy pt. "Judaizm w rzeczy samej" w ramach 23. Festiwalu Kultury Żydowskiej. Wystawa ta to przegląd moich projektów – wzornictwa, grafiki i szkiców - opowiadających o moim postrzeganiu judaizmu, co nazywam żydowskim designem. Żydowski design oznacza dla mnie możliwość nadania formy temu, co niematerialne - tradycji, historii, opowieściom - oraz temu, co było materialne, ale już nie jest. Jest to także sposób poznawania i uczenia się. Środek, które daje mi nowe możliwości opowiadania o judaizmie ale i o designie. Sposób stawiania pytań i próba odpowiedzi na nie.
Pokazałam też kilka izraelskich projektów. Wśród prezentowanych prac były: Menokija, papierowe żonkile na 70. Rocznicę Powstania w Getcie i logo żonkil, 4 projekty mezuz, opakowania na przyprawy izraelski, Broken Dishes, koszulka dla Noego oraz szkice z Izraela.Judaizm w rzeczy samej

Link . :Wystawy / Exhibitions:.


Zapraszam na moją wystawę pod tytułem "Judaizm w rzeczy samej". Odbędzie się ona w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, w JCC, ul. Miodowa 24.

Projektowanie i judaizm to moje dwie największe pasje. W swojej twórczości często odwołuję się do tradycji żydowskiej, w zgłębieniu której pomaga mi właśnie projektowanie. Zwyczaje, wydarzenia czy opowieści biblijne usiłuję przekształcić w coś materialnego. Wystawa "Judaizm w rzeczy samej" to przegląd właśnie tych projektów – wzornictwa, grafiki i szkiców – opowiadających o moim postrzeganiu judaizmu. Wśród prezentowanych prac pojawią się także te inspirowane Izraelem.

Wernisaż: 1 lipca godz. 19:00. Wystawa będzie czynna do końca wakacji.

Zapraszam!"4" w Kuratorium

Link . :Wystawy / Exhibitions:.


Wystawa "4" odbyła się 21 listopada 2012 roku z okazji otwarcia Kuratorium | galerii | przestrzeni kreatywnej przy ul. Siennej 43A w Warszawie. Wzięłam w niej udział razem z Klarą Jankiewicz, Joanną Łałowską oraz Zosią Buchner. Wszystkie jesteśmy absolwentkami warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wśród pokazanych przez nas prac znalazły się nasze projekty dyplomowe. Szczególnym elementem wystawy było nawiązanie kilku projektów do miejsca, w którym znajduje się Kuratorium. Pokazałyśmy Pasy-Klawiatury, które znajdują się na ul. Emilii Plater, a także projekt ekspozycji J. Łałowskiej dla mieszczącego się tuż obok Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Dodatkowo specjalnie na tę wystawę każda z nas zaprojektowała lampy.

The exhibition "4" took place during the opening of the gallery Kuratorium at Sienna 43A street in Warsaw. In the exhibition participated 4 young designers - Klara Jankiewicz, Joanna Łałowska, Zosia Buchner and me - all of us studied at Academy of Fine Arts in Warsaw. We showed our final projects. The special elements of the exhibition were projects connected to the place - Zebra crossing-pianokey (me and Klara) and project for the Museum of Modern Art (Joanna Łałowska). Each of us designed lamps specially for this exhibition.


Lampa z forniru. Zgaszona jest gładkim walcem. Po zapaleniu światła uwidaczniają się na jej powierzchni geometryczne kształty.

The lamp made of veneer. Geometric shapes are visible only when the light is on.


Menokija.
Pasy - Klawiatury. Zebra crossing-pianokey.
Meble Spotkanie - stołek barowy. "Meeting" furniture - high barstool.
Łódź Design 2012

Link . :Wystawy / Exhibitions:.


Łódź Design Festiwal. Wystawa grupy PG13 "The Greatest Hits". Centrum Festiwalowe, październik 2012.

Łódź Design Festival. The exhibition "The Greatest Hits" of the PG13 group. October 2012.


DMY Berlin 2011

Link . :Wystawy / Exhibitions:.


DMY Festival, Berlin 2011.

Łódź Design 2010

Link . :Wystawy / Exhibitions:.


Łódź Design Festiwal, wystawa w pracowni Tomka Rygalika przy ul. Częstochowskiej. Październik 2010.

Łódź Design Festiwal, the exhibition in the studio of Tomek Rygalik at Częstochowska Street. October 2010.
DMY Berlin 2010

Link . :Wystawy / Exhibitions:.


DMY Festival w Berlinie. Razem z grupą studentów Wzornictwa z ASP w Warszawie. Oprócz Menokii zaprezentowałam wazony "Szparagi". Czerwiec 2010.

DMY Festival in Berlin. With a group of students from Industrial Design Department of Academy of Fine Arts in Warsaw. I presented Menokia and flowerpots "Asparagus".Wizyta studyjna

Link . :Wystawy / Exhibitions:.


Wystawa grupy PG13 prowadzonej przez Tomka Rygalika, na której prezentowałam projekt "Bękart". BWA we Wrocławiu, marzec 2010.

The exhibition of PG13 group coordinated by Tomek Rygalik, where I presented the project "Bastard". BWA in Wrocław, March 2010.
Menokia in Tel Aviv

Link . :Wystawy / Exhibitions:.


Pokonkursowa wystawa chanukij w sklepie Wind&Water w Tel Avivie. Grudzień 2009.

The exhibition of chanukias at the shop Wind&Water in Tel Aviv. December 2009.Rok Chopinowski / The Year of Chopin

Link . :Wystawy / Exhibitions:.


Wystawy projektów konkursowych na gadżet z okazji Roku Chopinowskiego w Warszawie. Złote Tarasy. Sierpień 2009.

The exhibition of projects for the competition for The Year of Chopin in Warsaw. Złote Tarasy. August 2009.


 • Judaika / Judaica

 • 70. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim / The 70th anniversary of the Warsaw Ghetto Uprising

 • Działania w przestrzeni / Space

 • Meble / Furniture

 • Ceramika / Ceramics

 • Opakowania / Packages

 • Gadżety / Gadgets

 • Akcje / Actions

 • Grafika / Graphic design

 • Szkice / Sketches

 • Wystawy / Exhibitions

 • Wydarzenia / Events

 • O MNIE / ABOUT ME

 • Linki

 • Hellmanns

 • Pasy-Klawiatury

 • Klara Jankiewicz

 • Prakseda Yerka


 • helena.czernek@gmail.com


  stat4u

  powered by Ownlog.com & Fotolog.pl